Don Allen

Magia Trzech Minut
DON ALLEN
 
Krótki opis filmu, piórem jego Twórcy:

Mówią, że potrzeba tylko trzy minuty, żeby się zakochać - i całe życie, aby zrozumieć dlaczego! Witaj w świecie błyskawicznych randek,   gdzie teoria miłości od pierwszego wejrzenia zostaje poddana poważnej próbie.
Niedoceniana dziewczyna, Lucy, tkwi w związku bez przyszłości; nieśmiały wdowiec Emmett wciąż opłakuje stratę swojej żony; a lubiąca towarzystwo mężczyzn Alicja nie potrzebuje do szczęścia nikogo - przynajmniej tak jej się wydaje. Okryj miłość, radość i zaskakujące sytuacje, które pojawiają się podczas ich jednego wieczoru randkowego. Jeśli jesteś singlem, wierzysz w miłość i poszukujesz tego jedynego/jedynej -koniecznie musisz zobaczyć ten film który niewątpliwie pomoże Ci znaleźć Twoją bratnią duszę ...

 
"Magia Trzech Minut"
- spektakularny debiut fabularny reżysera Dona Allen`a,  który jest koncepcją na znalezienie miłości w zabieganym świecie, w którym żyjemy –
 

Don Allen
rozpoczął swoją działalność filmową od  produkcji i reżyserii teledysków, filmów krótkometrażowych oraz filmów korporacyjnych.

Jego pierwszy film, niskobudżetowa komedia p.t: „Three Minute Moments”, miał swoją premierę na londyńskim Leicester Square, który następnie został zaprezentowany na festiwalu filmowym w Cannes.

To był duży krok w jego karierze, który go wiele nauczył i dał mu nowe możliwości.

Po pewnym czasie, posiadając większy budżet, był w stanie wyprodukować i wyreżyserować kolejny film p.t: „K”, thriller akcji z udziałem Colin Salmon i Tamer Hassan.

Został również zaproszony do bezpośredniej współpracy przy realizacji projektu multimedialnego w BFI z Cannes Palm d'Or, zwycięzcą Apichatpong Weerasethakul.

Don Allen obecnie mieszka w Krakowie, poszukując twórców filmowych do współpracy przy niskobudżetowych produkcjach , które mają szansę ukazać się na początku przyszłego roku.

Podczas prezentacji „Three Minute Moments” Don podzieli się z widzami swoim doświadczeniem, przedstawiając zarówno te miłe jak i gorsze momenty podczas tworzenia tego filmu.