Media o Nas

18.05.16
Przedpremierowy wywiad, dotyczący sztuki "Aperitif, czyli farsa na chlew i oborę" w Radiu Plus z Michałem Krzemińskim, członkiem Teatru Graciarnia. 
Szczegóły


16.05.16
Recenzja spektaklu "Sąsiadka" w realizacji Studio Dono, w serwisie Kulturatka. 
Szczegóły14.05.16
Zachęcamy do obejrzenia rozmowy w Kronikach TVP3 Kraków, dotyczącej jubileuszu oraz powołania Krajowej Sceny Komedii Dell'arte.
Szczegóły


13.05.16
Zachęcamy do posłuchania całej rozmowy w Radiu Plus z opiekunem artystycznym Teatru Praska 52 - Jakubem Baranem oraz twórcami z grupy Studio Dono.
Szczegóły11.04.16
Już jutro odbędzie się historyczny moment, będziemy obchodzić 10 lecie działalności przy Praskiej 52!
Zachęcamy do posłuchania wywiadu w Radiu Plus z opiekunem artystycznym - Jakubem Baranem!

 
Szczegóły28.02.16
Zachęcamy również do obejrzenia materiału dotyczącego Dni Komedii Dell'Arte w Krakowie. Materiał znajduję się w Kronice TVP 3 Kraków.
Szczegóły27.02.16
O Dniach Komedii Dell'Arte oraz Teatrze Praska 52, można było usłyszeć w dzisiejszym programie TVP3 Kraków - Tematy Dnia.
Zapraszamy do obejrzenia -> TUTAJ
16.03 na deskach Teatru Praska 52 odbył się spektakl charytatywny "Partyk K.". Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przeznaczony na pomoc Markowi Zielińskiemu, u którego zdiagnozowano nowotwór rdzenia kręgowego. Łącznie (dochód z biletów i aukcji przeprowadzonej po sztuce) udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych! Dziękujemy! Poniżej link do informacji o spektaklu na stronach RMF oraz wskazówki w jaki sposób możemy przekazać Markowi 1% podatku. Ponieważ dobro zawsze wraca! 

http://www.rmf24.pl/kultura/news-idac-na-ten-spektakl-mozesz-pomoc-markowi-w-powrocie-do-zdro,nId,1697652


"Najmniejsze teatry zastępują angaż zaangażowaniem" - pisze Monika Jagiełło w swoim artykule z 23.02.2015 (Dziennik Polski) i pyta o kondycję krakowskich teatrów nieinstytucjonalnych. Kogo? Między innymi Jakuba Barana - Opiekuna Artystycznego Teatru Praska 52.

"- Nie jesteśmy teatrem nieinstytucjonalnym, bo mamy lokal dzięki DK "Podgórze". Ale fundusze na działalność pozyskujemy samodzielnie. Wspomaga nas Rada Dzielnicy Dębniki - wyjaśnia Jakub Baran, opiekun artystyczny Praskiej.
        Scena promuje teatry studenckie, jak Graciarnia ostatnio doceniona w konkursie "Artysto, pokaż się" TVP Kultura i polskiej edycji "Deutsche Welle". - Ale gramy też "Ostatnią sztukę" Schaeffera. To uniwersalny repertuar - tłumaczy Baran. Przez lata przy Praskiej było kino, a do niedawna Scena Tęcza."


Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3761105,najmniejsze-teatry-zastepuja-angaz-zaangazowaniem,id,t.htmlKrakowski Teatr Studencki Graciarnia wygrał konkurs "Artysto, pokaż się" organiowany przez TVP Kultura i DW Deutsche Welle - serdecznie Gratulujemy! I przypominamy, że spektakle Teatru Graciarnia będzie można zobaczyć na naszej scenie już 23 i 24.01. Więcej o konkursie w poniższym artykule (Dziennik Polski 15.10):

Rozmowa z Opiekunem Artystycznym Teatru Praska 52 w Kronice Krakowskiej - materiał dostępny po kliknięciu w link:

http://skroc.pl/3234aDziennik Polski w osobie Katarzyny Krasoń o Teatrze Praska 52 (10.11.2014)

"zmiana nazwy to nie tylko odświeżenie instytucji, ale również zdecydowany krok w stronę wzmożonej działalności teatralnej"
Jakub Baran 

Wydrukowano z serwisu praska52.pl