Scena Gościnna

Scena Gościnna Teatru Praska 52: powołana z inicjatywy Teatru Praska 52 w styczniu roku 2019. Prezentują się na niej zespoły spoza Teatru Praska 52. Obecnie stałym "gościem" tejże sceny jest Teatr Plejada, prezentujący sztukę Ostatnia wola Papy.

AKTORZY SCENY GOŚCINNEJ TEATRU PRASKA 52 -
- TEATR PLEJADA:

PIOTR MĘDERAK

aktor, reżyser, nauczyciel dyplomowany. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Sztuki Teatralnej i Filmowej Plejada w Krakowie, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Plejada (7 grudnia 2011 r.). W przeszłości: dyrektor Orawskiego Centrum Kultury, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, prezes zarządu studio art7 sp. z o.o. oraz działalność artystyczna estradowa: koncerty, konferansjerka, działalność dziennikarska i edukacyjna. Wykształcenie: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Katowicka Szkoła Filmowa - wyższe magisterskie), Szkoła Aktorska (Krakowskie Szkoły Artystyczne), Studium dziennikarskie (AP Kraków). Teatr Plejada ma w repertuarze (obecnie) 10 spektakli. Teatr Plejada wystawia swoje spektakle na scenach Polski, współpracuje także z Teatrem Praska 52.


KATARZYNA GALICA
Aktorka. Ukończyła PWST Kraków w 1998r. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych ,filmowych i telewizyjnych. Pracowała z wieloma wybitnymi twórcami teatru i filmu ,m.in.: z Jerzym Stuhrem, Tadeuszem Bradeckim, Wojciechem Smarzowskim, Władysławem Pasikowskim, Janem Kidawą -Błońskim, Barbarą Sass, Iwoną Kempą, Januszem Szydłowskim, Filipem Zylberem, Piotrem Kruszczyńskim.  W latach 1998-2000 była członkinią zespołu aktorskiego Teatru Ludowego w Krakowie, a w latach 2000-2004 Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obecnie współpracuje gościnnie z wieloma krakowskimi teatrami. Można ją oglądać na deskach Teatru Stu w spektaklach pt. "Inne rozkosze", oraz " O psychiatrach,psychologach i innych psycholach," w reż. Artura "Barona"-Więcka, w Teatrze Nowym. Proxima w przedstawieniu pt. " Kobiety objaśniają mi swiat" w reż. Iwony Kempy, w Teatrze Ludowym na Scenie Pod Ratuszem w spektaklach : "Sarenki"-reż . Tomasz Svoboda, oraz "Sąsiedzi" w reż. Andrzeja Sadowskiego, w Krakowskim Teatrze Variete w spektaklu pt. "Dziewczyna z plakatu". Grywa zarówno role komediowe jak i dramatyczne. Znane filmy i seriale z udziałem aktorki to : "Historie miłosne" w reż . Jerzego Stuhra, "Vinci" , Juliusza Machulskiego, "Show" w reż. Macieja Slesickiego, "Wszystkie kobiety Mateusza"w reż. Artura "Barona"-Więcka, "Glina" Władysława Pasikowskiego, "Halo Hans" w reż Wojciecha Adamczyka, "Warto kochać" w reż. Jana Kidawy-Błońskiego, "Swiat według Kiepskich" , "Przyjaciółki" . "Samo życie", czy "Czas honoru".MAREK WOLNY
urodzony 24 marca 1970 roku w Krakowie. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, członek Związku Artystów Scen Polskich. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, a także kilka filmowych. Można go również zobaczyć na mniejszym ekranie w niektórych serialach telewizyjnych. Ostatnie z nich to "Lombard. Życie pod zastaw.", "Pierwsza Miłość", "Ślad". W stałej współpracy związany jest z Teatrem Plejada, z Krakowskim Teatrem Komedia oraz Krakowską Scena Klasyczną wystawiającą na deskach Teatru Praska 52.WOJCIECH MICHNO
Aktor. W latach1992-1996 współpracujący z grupą "Aktorzy Teatru Cricot",uczestnik Międzynarodowych Festiwali Teatralnych m.in w Awinionie,Edynburgu,Sao Paulo. W roku 1994 współzałożyciel teatru MIST oraz wiceprezes Fundacji Międzyludzkie Inspiracje Sztuką Teatralną.Gościnnie występujący na deskach Teatru Solskiego w Tarnowie oraz Teatru Ludowego. Od 2013 do dnia dzisiejszego aktor zespołu Teatru "Plejada".